Typy digitálních panelů pro vaši akci

Typy digitálních panelů pro vaši akci

3.8.2021

Typy digitálních panelů pro vaši akci

Digitální panely jsou skvělým pomocníkem při akcích všeho druhu. Umožní vám poutavou formou šířit potřebné informace, zajímavou formou zobrazuje reklamu a umí i aktivněji zapojit účastníky. Při volbě digitálního panelu přitom máte hned celou škálu možností a modelů, ze kterých můžete vybírat. Jaké to jsou a jaké jsou výhody jednotlivých variant?

Exteriérové versus interiérové

Jedním ze základních parametrů, ze kterých si můžete u digitálních panelů vybírat, je jejich využití pro interiér či exteriér. Zatímco exteriérové samozřejmě můžete využít i v interiéru, naopak to nelze. Jedině exteriérové panely jsou odolné i pro použití ve venkovních podmínkách, odolávají přírodním vlivům a zároveň úspěšně fungují i venku na slunci.

Samostatně stojící nebo závěsné na zeď

Pokud plánujete rozmístit panely na chodbu nebo do menšího prostoru v interiéru, vhodnou volbou mohou být panely nástěnné, které zabírají jen minimum místa. Je však nutné počítat s nutností jejich montáže, která vyžaduje určitý čas, zručnost i zásah do nosné konstrukce. Pokud ale máte prostorové možnosti velkorysejší a chcete pomocí panelů upoutat i pozornost, ideální je umístit je volně do středu prostoru. 

Jednostranné, oboustranné i trojboké

Základní možností jsou panely jednostranné, které umožňují prezentaci informací pomocí jednoho displeje podobně jako televize či tablet. Alternativou jsou ale i panely oboustranné či dokonce trojboké, které nabízejí prezentaci z více stran, jsou poutavější a umožňují i interakci více účastníků najednou.

Velké nebo malé

V neposlední řadě je zde pak i faktor velikosti. Digitální panely můžete volit menších rozměrů, například ke vstupům do konferenčních místností nebo obecně pro menší interiérové akce, stejně jako velkých formátů, které jsou optimální pro exteriérové akce s velkorysým prostorem a množstvím účastníků.

Zpět na stránku blog