Digitální panely pro váš business: zajímavé statistiky, které musíte znát

Digitální panely pro váš business: zajímavé statistiky, které musíte znát

24.10.2021

Digitální panely pro váš business: zajímavé statistiky, které musíte znát

Digitální panely jsou současným trendem. Pokud je využijete ve svůj prospěch, máte jistou výhodu nad konkurencí. Jak si vedou tyto moderní marketingové nástroje v současném světě? Máme pro vás data ze statistik, která bychom si rozhodně nechtěli nechat jen pro sebe. 

400 procent

Právě o tolik se podle statistiky zvedne zájem veřejnosti o poutač v případě, že se bude jednat o digitální LED panel. Ve srovnání s plakátem je to skutečná pohádka, nemyslíte? Navíc si pomocí digitálního poutače můžete skutečně vyhrát s podobou vašeho sdělení. Můžete nabídnout fotografie, videa, prostě cokoliv, co bude bavit vás i vaše klienty. Najednou se tvorba propagačních materiálů stane skutečnou zábavou, kterou si užijete nejen vy, ale i vaši zákazníci. 

90 procent

Toto je údaj, který byste si lépe zapamatovali, kdyby byl v doprovodu grafiky. Pojednává totiž o tom, že devadesát procent informací si náš mozek zapamatuje pomocí vizuálních podnětů. Lidský mozek si podle řady studií dokáže zapamatovat obrázky, které viděl třeba jen pouhých 13 milisekund. Opět je tedy smeč na vaší straně. Digitální panely vám pomohou využít přirozené lidské vlastnosti. Máte jedinečnou možnost oslovit mnoho lidí, kteří se třeba vaše produkty a služby ze začátku ani nechystali využít. 

Výsledky ihned

Díky tomu, že můžete data z digitálních panelů napojit na statistiky, ihned budete vědět, jak velký dosah měla daná propagační akce. Pokud si nebudete přát komunikovat jen slevové akce nebo časově omezené nabídky, můžete svým zákazníkům nabídnout také potřebné rozptýlení, které ještě více upoutá jejich pozornost. Podle marketingových příruček by správná reklama měla být nejen cílená, ale také zábavná. Dosah reklamy pak můžete opět ověřit čísly z prodeje. 

Digitální panely mají kromě jasně marketingových účelů také jeden psychologický. Vaše značka bude mnohem lépe zapamatovatelná. Získáte tak zákazníky na svou stranu. Budete prostě lepší než vaše konkurence.

Zpět na stránku blog