Stop tištění letáků a hlášení rozhlasu. Občany lze informovat i jinak

Stop tištění letáků a hlášení rozhlasu. Občany lze informovat i jinak

11.4.2021

Stop tištění letáků a hlášení rozhlasu. Občany lze informovat i jinak

Každá obec se snaží o to, aby se v ní dobře žilo. Starostové se snaží neustále obec zdokonalovat a zvelebovat, snaží se o to, aby občané byli neustále informováni o všem, o čem informováni být mají. Jenže jak občany informovat o aktuálním dění nebo o akcích, které se blíží, když v době hlášení rozhlasu jsou všichni v práci a senioři často neslyší všechno? Někteří starostové to řeší tak, že vyvěšují informační letáky do vitrín po obci či na informační tabule. Jenže to jsou věci snadno přehlédnutelné. Je třeba volit inovativnější řešení. 

Jelikož žijeme v moderní době, proč bychom nemohli využít ku prospěchu některé zajímavé inovace, které nám mohou přinést jen ovoce? Máme na mysli třeba digitální panely, které nemusí sloužit jen jako pomocníci při konferencích nebo přednáškách, mohou sloužit podobně jako informační cedule, jen tedy jejich prostor pro sdělování informací nebude omezený. 

Digitální panely je možné si objednat třeba v podobě digitální úřední desky, která nabízí opravdu nekonečný prostor pro sdělování informací občanům. 

Vyvěste do digitální úřední desky vše, co by občané měli vědět

Jelikož lze obsah digitální úřední desky spravovat takřka odkudkoli, informujte občany o všem, co musí vědět. Zmiňte aktuální počasí v obci, také nezapomeňte informovat o výlukách nebo o dopravních uzavírkách, pokud k některým má dojít. Samozřejmě je informujte zavčasu i o konajících se akcích, ať už se bude jednat o plesy, poslední leč, fotbalové utkání nebo jen posezení v knihovně s dobrou kávou a přednášejícím. 

Samozřejmě informace o tom, kdy se sváží odpady, kdy se vyváží plasty nebo třeba kdy bude uzavřený sběrný dvůr, to jsou nezbytnosti, které občany nejvíce zajímají. 

Informujte i o dění v blízkém okolí

Nemusíte však prostřednictvím digitálních úředních desek informovat jen o dění v obci, ale můžete také informovat o dění v okolních obcích. Chystá se ve vedlejší obci pálení čarodějnic nebo jen přijede pouť? Informujte občany a navrhněte jim tak program, který mohou o víkendu vykonávat. 

Digitální panely lze objednat na www.digitalnipanely.cz.

Zpět na stránku blog